Wstecz

Prezentacja wsi

Menu

Zagórze Orlickie rozpościera się w dolinie Dzikiej Orlicy na granicy polsko-czeskiej, wśród grzbietów Gór Orlickich i Bystrzyckich.

Widok panoramiczny

Nazwa Zagórze Orlickie wzięła swój początek w 1951 roku w wyniku połączenia dawniej niezależnych wsi Trčkova, Bedřichovky, Zelenky, Jadrné, Černé Vody a Kunštátu v Čechách. Powstanie gminy Kunštát przypada na okres 1590-1600 i jest związane z działalnością na tym terenie drwali i szklarzy.

W gminie znajduje się przejście graniczne Polską dla ruchu pieszego, rowerowego, pojazdów osobowych i autobusów. Tereny przygraniczne po stronie polskiej mają sporo do zaoferowania turystom. Położenie gminy stwarza świetne warunki do uprawiania turystyki, jazdy na rowerze, w okresie zimowym można korzystać z wyciągów i tras biegowych. W sezonie działa tutaj również system tzw. cyklobusów i skibusów umożliwiający bezproblemowe dotarcie poza grzbiety Gór Orlickich.

Zagórze Orlickie jest wręcz stworzone do wypoczynku rodzinnego. Właśnie tutaj, w spokojnej okolicy można spędzić swój urlop i jednocześnie odwiedzić szereg niezwykle ciekawych miejsc Gór Orlickich. W okolicy znajduje się kilka tras zjazdowych. Ponadto istnieje możliwość zakwaterowania i wyżywienia. Dla miłośników koni przygotowano bogatą ofertę agroturystyczną.

Widok na gminę przez most.